Rąstiniai namai yra šilčiausi ir ekologiškiausi. Medinės sienos puikiai sulaiko ir saugo šilumą bei reguliuoja drėgmės lygį. Ant kiekvieno kampo girdime, kad medinės sienos, kurios storis tik 240 mm, šilumos laidumas toks pat kaip 1 m storio plytų sienos. Įspūdinga, ar ne? Tačiau pasitaiko atvejų, kai pasistatėte arba nusipirkote naują medinį karkasinį namą, apsigyvenote jame ir, atėjus pirmam didesniam šalčiui, supratote, kad namas vėsus ir jame yra skersvėjų. Tuomet rimtai svarstome galimybę apšiltinti pastatą, net jei tai pakenktų jo grožiui. Tačiau gali būti ir banalesnių situacijų: nusipirkote seną medinį namą, kuris jau gana „aptriušęs” ir kuriam reikia imtis rimtų šiltinimo priemonių. Taigi kyla rimtas klausimas, kaip apšiltinti rąstinį namą, kokias medžiagas galima naudoti ir ko kategoriškai negalima daryti.
Kokią medžiagą pasirinkti rąstinio namo šiltinimui?
Lubos. Pirmiausia reikia patikrinti, ar nėra nesandarumų, nes per jį gali išeiti iki 70 proc. šilumos. Būtinai apšildykite palėpę arba palėpės grindis, kad šiluma būtų sulaikoma patalpoje.
Sienos. Antrasis postas – tai išorinės sienos ir visa, kas jose yra: langai, durys ir t. t. Netinkamai sumontuoti langai ir durys yra rąstinių namų pražūtis. Per jas gali išeiti didžioji dalis šilumos, net nespėjus įšildyti patalpos. Tiesiai iš radiatoriaus į tarpus po langu ir virš jo. Be to, nepamirškite patikrinti, ar sienos kruopščiai užglaistytos, nes gali būti, kad kur nors jau susidarė tarpai.
Grindys. Paskutinis dalykas, kuris gali būti šalčio šaltinis, yra grindys. Jis turėtų būti patikrintas ir izoliuotas standartiniu būdu. Taip pat patartina žiemą sumažinti rūsio vėdinimą uždarant daugumą ventiliacijos angų.
Šiomis savybėmis turi pasižymėti medžiaga, kuria galima izoliuoti rąstinessienas:
Turi būti tokia pat laidi garams kaip mediena, arba dar laidesnė, jei bus klojama pastato išorėje.
Jis turi būti atsparus drėgmei, kad nesikauptų drėgmė, dėl kurios mediena gali pradėti pūti.
būti atsparūs ugniai ir patogeniniams grybams.
Jis pralaidus orui.
Pakankamai laisvos struktūros, kad būtų galima tvirtai įsikišti į suapvalintą rąstų sieną nepaliekant tarpų.
Atsižvelgiant į visa tai, kas išdėstyta pirmiau, galima naudoti rąstinių namų izoliaciją iš išorės:
- Ekovata.
- Mineralinė vata (nors ji nėra natūrali, tačiau ją patogu montuoti ir paprastai galima įsigyti).
- Pjuvenos arba pjuvenų granulės.