Kaip atsikratyti dantų akmenų

Ar turite problemų su dantų akmenimis? Jei taip, nesijaudinkite – mes galime padėti! Šiame tinklaraščio įraše pateiksime keletą geriausių būdų, kaip atsikratyti dantų akmenų ir išsaugoti geriausią šypsenos išvaizdą. Skaitykite toliau ir sužinokite patarimus, kurie tikrai padės!

Dantų akmenys – tai kietos dantų nuosėdos, kurias sudaro maisto dalelių, bakterijų ir seilių mišinys. Dantų akmenys gali susidaryti tiek virš, tiek po dantenų linija. Nors jis dažniau aptinkamas ant galinių dantų, gali atsirasti ant bet kurio danties paviršiaus. Paprastai apnaošs būna geltonos arba rudos spalvos. Kai apnašos nepašalinamos, jos sukietėja ir virsta dantų akmenimis. Geriausias būdas išvengti dantų akmenų – reguliariai valyti dantis šepetėliu ir dantų siūlu bei lankytis pas odontologą profesionaliam valymui. Susidarius akmenims, juos gali pašalinti tik odontologas arba burnos higienistas.

Tam, kad išvengtumėte dantų akmenų, dantis valykite dantų šepetėliu du kartus per dieną. Būtinai naudokite švelnius, sukamuosius judesius ir pasiekite visus dantų paviršius. Taip pat kasdien turėtumėte naudoti dantų siūlą, kad pašalintumėte apnašas iš tarpdančių. Be to, venkite saldaus ir rūgštaus maisto, kuris gali pažeisti dantų emalį ir paskatinti dantų akmenų susidarymą. Laikydamiesi šių paprastų patarimų galite išsaugoti sveiką šypseną ir išvengti brangių odontologinių procedūrų.

Tam, kad išvengtumėte dantų akmenų, rekomenduojame naudoti dantų siūlą. Dantų siūlas yra svarbi burnos ertmės priežiūros dalis, tačiau gali būti sunku pašalinti visus ant dantų susikaupusius dantų akmenis. Yra keletas būdų atsikratyti dantų akmenų, tačiau veiksmingiausias būdas – bent kartą per dieną naudoti dantų siūlą. Tai padės pašalinti apnašas ir maisto daleles, kurios gali prisidėti prie dantų akmenų susidarymo. Be to, svarbu dantis valyti du kartus per dieną ir naudoti burnos skalavimo skystį, kuriame yra fluoro. Šie veiksmai padės išvengti dantų akmenų susidarymo.

Dauguma žmonių žino, kad dantų akmenys ant dantų yra nemalonūs. Dantų akmenys ne tik negražūs, bet ir gali prisidėti prie dantenų ligų ir dantų ėduonies. Taigi kaip galite atsikratyti šios nemalonios problemos? Vienas geriausių būdų – valgyti sveiką maistą ir vengti saldžių gėrimų. Kai valgote saldų maistą, burnoje esančios bakterijos gamina rūgštį, kuri gali pažeisti dantis. Priešingai, valgant sveiką maistą, rūgšties gamyba mažėja ir skatinamas seilių tekėjimas, kuris padeda nuplauti maisto daleles ir apnašas. Taip pat patartina vietoj saldžiųjų gėrimų gerti vandenį, nes vanduo padeda nuplauti bakterijas ir išlaikyti sveiką burną. Laikydamiesi šių paprastų patarimų galite padėti išlaikyti burną be dantų akmenų.

Geriausias būdas pašalinti dantų akmenis – kas 6 mėnesius apsilankyti pas odontologą ir profesionaliai išvalyti dantis. Šios procedūros metu odontologas specialiais įrankiais pašalins dantų akmenis nuo dantų. Jis taip pat gali rekomenduoti gydymą fluoridu arba plombavimo priemones, kad ateityje būtų išvengta dantų akmenų susidarymo. Imdamiesi šių veiksmų, išsaugosite sveiką ir skaisčią šypseną ilgus metus.

Jei ieškote paprasto ir veiksmingo sprendimo, rekomenduojame profesionalią burnos higieną ClinicDPC odontologijos klinikose. Mūsų specialistų komanda padės jums greitai pasiekti, kad jūsų šypsena atrodytų kuo geriau!