Eteriniai aliejai – rytui, dienai ir vakarui

Ylang ylang eterinis aliejusNeįtikėtina, kokia didele įvairove pasižymi kiekvienam iš mūsų prieinami eteriniai aliejai. Tai natūralios ir labai aromatingos medžiagos, išgaunamos iš augalų ir vaisių. Juose naudingųjų medžiagų koncentracija yra ypač didelė – nuo 50 iki 70 kartų didesnė nei įvairiose žolelėse. Jie gali būti naudojami tiek kaip kvapikliai, tiek ir kaip masažo ar gydomosios priemonės.

Pastaruosius norint naudoti savo aplinkos kvėpinimui, tai galima padaryti kelis lašus pasirinkto eterinio aliejaus įlašinant į aromatinę lempą arba difuzorių. Tokiu būdu į jūsų namų ar biuro aplinką pasklis nuostabūs kvapai, kurie taipogi turės poveikį ir jūsų būsenai, kadangi kvėpavimo takais pateks į jūsų organizmą. Žinoma, eteriniai aliejai taip pat labai dažnai naudojami ir tiesiogiai ant žmogaus odos (neretai maišant juos su augaliniais aliejais), o kai kurie jų pasitelkiami ir iš vidaus.

Kadangi eteriniai aliejai yra labai galingi, visada būtina įsitikinti jų kokybe ir išsiaiškinti jų naudojimo būdus. Visuomet rekomenduojama vengti sintetinių aliejų, todėl stenkitės pasirinkti tik organiškus produktus, kurių sudėtyje nėra jokių priemaišų ir kenksmingų medžiagų. Iš tiesų, eterinius aliejus pasitelkti savo kasdienybėje yra labai paprasta – nesvarbu kuo beužsiimtumėte, t.y. didžiąją dalį dienos praleistumėte dirbdami biure ar keliaudami. Eteriniai aliejai gali suteikti jums daug energijos, padėti susikaupti, nuraminti ir padidinti produktyvumą.

Rytui

Sandalmedžio eterinis aliejus labai populiarus medituojant, kadangi gerina nuotaiką ir suteikia daugiau energijos. Galite jo įkvėpti tiesiogiai užlašinus lašelį ant rankos arba naudojant difuzorių – jis akimirksniu padės subalansuoti emocinę būseną ir pagerins jūsų nuotaiką.

Tuo tarpu į vandenį įlašinus vos vieną lašelį citrinų eterinio aliejaus net tik atsigausite, bet taipogi jūsų kūnas natūraliai išsivalys ir pagerės virškinimas.

Dienai

Nemaža dalis žmonių eterinius aliejus naudoja bene kasdien – tai padeda jiems turėti daugiau energijos, pagerins psichologinę būseną ir leis lengviau nudirbti visus dienos darbus.

Pavyzdžiui, apelsinų eteriniame aliejuje yra labai daug antioksidantų, todėl jis yra puiki priemonė, suteikianti energijos ir atgaivinanti. Jis pasižymi puikiu citrusiniu aromatu. Tuo tarpu pipirmėtės labai efektyviai kovoja su galvos skausmu. O jei jums reikia daugiau pozityvių emocijų – levandų, melisų, sandalmedžio ar ylang ylang eterinis aliejus bus puikus pagalbininkas.

Vakarui

Daugelis iš mūsų vakare norime atsipūsti ir pailsėti, todėl levandų eterinis aliejus gali būti idealus pasirinkimas. Jis ramina ir atpalaiduoja. Be jokios abejonės, tai yra vos keli iš daugelio eterinių aliejų. Kiekvienas jų turi skirtingų savybių, todėl tikrai rasite jums tinkamiausius.