Dantų protezavimas: rinktis odontologijos kliniką ar valstybinę polikliniką?

Dantu protezavimas

Viena iš dažniausių problemų, su kuriomis susiduria vyresnio amžiaus žmonės, yra dėl įvairių priežasčių itin pažeisti dantys arba jų visiškas netekimas. Populiariausia priemonė, norint atkurti visokeriopą komfortą, yra dantu protezavimas. Tačiau dažnas su tuo susidūręs asmuo nežino, kurią gydymo įstaigą geriau pasirinkti: privačią odontologijos klinika ar valstybinę polikliniką?

Vyresnių visuomenės narių tarpe yra gaji nuomonė, jog žodis „privati“ automatiškai reiškia žymiai didesnes teikiamų paslaugų kainas. Ir dažnai ši teorija pasitvirtina. Tačiau privati odontologijos klinika turi gerokai daugiau privalumų, nei minusų: klinika garantuoja aukščiausią paslaugų kokybę, gydymui naudoja naujausią ir pažangiausią medicininę techniką bei priemones, o joje dirbantys specialistai dažnai žinias bei gebėjimus tobulina seminaruose ar mokymuose. Svarbu ir tai, kad klinikoje pacientą gali konsultuoti ir gydyti įvairių specializacijų odontologai, taip pasiekiant maksimalų pageidaujamą efektą. Asmuo konsultuojamas išaiškinant visas dantų protezavimo subtilybes ir variantus, kol priimamas bendras sprendimas, kokia protezavimo rūšis bus pasirinkta – išimamieji ar neišimamieji protezai, mikroprotezavimas ar porcelianinės laminatės. Po atliktų procedūrų dažniausiai tampa aišku, jog kainos ir kokybės santykis yra puikus ir į privačią odontologijos kliniką kreiptis verta.

Jei manoma, kad privati klinika sieka tik priversti pacientą skirti dantų protezavimui kuo didesnes lėšas, tai apie valstybines poliklinikas susidariusi nuomonė teigia, jog jų teikiamos paslaugos yra nekokybiškos. Turbūt daugeliui teko girdėti siaubo istorijų apie sovietmečio poliklinikas, kai dantis traukdavo be nuskausminimo, o vienintelis siūlomas protezavimo metodas buvo stiklinėje prie lovos laikomi plastikiniai protezai. Tačiau tie gūdūs laikai jau praėjo. Taip, tenka pripažinti, kad poliklinikoje naudojama medicinė technika nėra pati moderniausia, bet naudojamos protezavimo medžiagos beveik nieko nesiskiria nuo tų, kurias naudoja odontologijos klinikose. Jokiu būdu negalima abejoti ir gydytojų kvalifikacija, dažnais atvejais tas pats specialistas netgi dirba keliose vietose – jį galima sutikti ir poliklinikoje, ir privačioje klinikoje. Taip pat svarbus privalumas, raginantis pacientus kreiptis į polikliniką, yra žemesnė paslaugų kaina.

Kiekvienas asmuo, susidūręs su dantų protezavimu turi gerai apgalvoti, būtent kokio galutinio rezultato jis pageidauja bei kiek lėšų gali skirti. Tai turėtų palengvinti jo pasirinkimą.