Apsaugoti pinigus nuo nuvertėjimo galima ir kitais būdais

pinigaiPinigus taupantiems žmonėms reikėtų labiau pasidomėti ką su jais daryti – jų laikymas bankuose tikrai neatneša didelės naudos, nes nuo kiekvieno indėlio tenka mokėti ir mokesčius. Čia kalba eina apie taupomuosius indėlius. Jeigu jūs turite kažkokią pinigų sumą ir galvojate, kad iš indėlių uždirbsite daug, tada jūs gerokai klystate, nes dideles sumas galima uždirbti tik tuo atveju, jeigu jūsų indėlis yra didelis, o ne vos keli tūkstančiai eurų. Kiekvienas indėlininkas turi mokėti mokesčius nuo gautų palūkanų, todėl gaunama suma nėra jau tokia didelė. Yra visai kitokių būdų kur investuoti pinigus ir taip juos apsaugoti nuo nuvertėjimo, bet ne apie tai kalbame – turite žinoti kur geriau pinigų nelaikyti ir kam jų neatiduoti.

Pirmiausia, jeigu jūs norite padidinti savo turimų santaupų sumą, jums nereikėtų galvoti apie kažkokio finansų brokerio samdymą. Pavyzdžiui, kai kurie nori investuoti į akcijų biržą, bet tam reikia pasirinkti ir ekspertą t.y. brokerį, kuris valdys jūsų biudžetą. Straipsnyje http://kredittkortet24.com/9-nyheter/55-kredittkort-med-fingeravtrykkssensor pabrėžiama, jo tai yra rizikinga. Jeigu brokeris jūsų pinigus investuos ten, kur akcijų vertė nukris, jūs galite tiesiog tuos pinigus prarasti. Jeigu jie sudegs, brokeris nebus įpareigotas jų grąžinti, nes pagal sudaromą sutartį, jis tokios atsakomybės neprisiims. Būtent todėl turėtumėte galvoti apie kitus taupymo ir pinigų didinimo variantus.

Dabar Lietuvoje yra populiaru investuoti į paskolas ir tai gali daryti patys žmonės be jokių brokerių pagalbos. Tam yra net kelios sistemos. Ten viskas vyksta paprastai – žmogus pateikia paraišką dėl paskolos, o tada investuotojai (jūs) susideda ir surenka tą paskolos sumą. Palūkanas siūlo pats kredito gavėjas, o jos yra didesnės negu indėlių. Kokia rizika? Rizika yra nemaža, nes toks paskolos gavėjas gali negrąžinti skolos, o tada prasidės skolos išieškojimas, kuris gali trukti net kelis metus. Kai kurie šitokiu būdu sugeba sudeginti savo pinigus. Žinoma, nereikėtų bijoti to, nes galiausiai tokie asmenys anksčiau ar vėliau vis tiek iš kažkur pradeda gauti pajamas. Tai yra rizikinga investicija, bet aišku – pelningesnė nei padedant terminuotą indėlį.